• Obroża elektryczna Dogtra
    Obroża elektryczna Dogtra

Elektryczna obroża

 

System elektryczny pastuch dla psa jako niewidoczne ogrodzenie to nie jedyne z rozwiązań do tresury psa. Tego typu systemy treningowe doskonale sprawdzają się w przypadku chęci tresury psa w ogrodzie do szybkiej i skutecznej neutralizacji jego negatywnych zachowań.

 

Co jednak zrobić kiedy problemy z psem pojawiają się na spacerze lub poza naszą posesją ?

 

W takim wypadku z pomocą może przyjść elektryczna obroża znana również jako teletakt, obroża indukcyjna lub obroża elektroniczna. Tego typu urządzenie pozwala na korektę zachowań psa na znaczną odległość, pomimo braku fizycznego kontaktu z psem. Elektryczna obroża noszona przez psa odbiera sygnały z pilota noszonego przez właściciela psa. Pilot wchodzący w skład takiego systemu pozwala sterować pracą obroży elektronicznej na odległość od kilkudziesięciu do nawet 3.000 metrów.

 

Jeszcze do niedawna tego typu urządzenia stanowiły sekret niejednego tresera psów. Dziś, dzięki naprawdę dużej ofercie są dostępne dla każdego kto chce aby tresura psa była szybka i skuteczna. Należy jednak pamiętać, że tresura psa w której używana jest obroża elektroniczna nie ma na celu tylko i wyłącznie karania psa ! Prawidłowo używana obroża pozwala natomiast na szybką i skuteczną korektę zachowań psa.

 

Najważniejszym atutem elektronicznych systemów treningowych jest możliwość natychmiastowego reagowania na negatywne zachowania psa noszącego obrożę  - dokładnie w momencie gdy mają one miejsce, przy czym nie ma konieczności niepotrzebnego ograniczania swobody psa.


Po wybraniu odpowiedniej komendy na pilocie obroża reaguje w wybrany sposób. W zależności od modelu mogą to być:

  • ostrzeganie dźwiękowe w obroży
  • krótki impuls ostrzegawczy - w kilku natężeniach
  • impuls elektrostatyczny korekcyjny - w kilku natężeniach
  • impuls o podwyższonej sile - funkcja booster


Trzeba również pamiętać, że obrożę można stosować u psów, które skończyły 6 miesięcy. Psy muszą już znać i wykonywać podstawowe komendy.


Jeśli szukasz markowej obroży, bezpiecznej dla twojego psa, sprawdź rozwiązania takich producentów jak: Pet Safe, Innotek, SportDOG, Multivet, PAC, Dogtra, Martin System i DTsystems.