Psy i koty w ogrodzie

 

Radosny pies lub kot potrafi w ogrodzie wyczyniać rzeczy, które nie tylko nie wpływają dobrze na kondycję naszego ogrodu, ale również mogą przyprawić właściciela psa o niezły ból głowy.


Nie każdy problem z psem w ogrodzie da się rozwiązać przeprowadzeniem klasycznej tresury psa. Bo jak nauczyć psa żeby nie sikał na drzewka, nie kopał dołów przy naszej ukochanej magnolii, czy nie niszczył siatki powodowany nagłą chęcią zwiedzania otoczenia i odwiedzania psów sąsiada ? Co pomaga przeprowadzić szkolenie psa i jakie urządzenia zastosować ?

Jeśli dany problem z psem występuje u Ciebie możesz potrzebować elektrycznego pastucha do ochrony swojego ogrodu:

  • dochodzi do brązowienia igieł w wyniku obsikiwania iglaków przez Twoje psy,
  • pies pokonuje ogrodzenie i ucieka z ogrodu,
  • rośliny są niszczone przez psa,
  • pies kopie doły i niszczy rabaty kwiatowe,
  • pies notorycznie odwiedza sąsiadów,
  • psy niszczą oczko wodne lub zanieczyszczają piaskownicę dziecka.

Rozwiązanie tego typu problemów z psem może okazać się niezwykle proste ! Sprawdź jak działa elektryczny pastuch dla psa działający jako niewidoczne ogrodzenie. Dzięki niemu kojec dla psa nie będzie już jedynym rozwiązaniem problemów z psem.

Systemy typu niewidoczne ogrodzenie ogrodowe można zastosować w przypadku kiedy chcemy ograniczyć obszar dostępny dla psa w ogrodzie, lub utrzymywać go wewnątrz dowolnie ustalonej strefy ograniczonej jedynie poprzez naszą fantazję odnośnie ułożenia przewodu według własnych potrzeb. Sam przewód może leżeć na ziemi, może być zakopany, ukryty pod warstwą kory lub wpleciony w siatkę ogrodzeniową. Prawidłowe działanie elektronicznego kojca dla psa nie wymaga kontaktu psa z kablem, który jest na całej długości zaizolowany i nie kopie prądem !

Najbardziej popularne zestawy elektrycznego pastucha typu niewidoczne ogrodzenie dla psa i kota składają się z:

  • Nadajnika umieszczonego zwykle w garażu, niekiedy zaś w altanie lub w pomieszczeniu gospodarczym
  • Przewodu który wyznacza strefę zakazaną dla psów i kotów
  • Obroży elektrycznych z odbiornikiem dla psa lub kota


Po uruchomieniu systemu określasz na nadajniku szerokość strefy ostrzegawczej i zakazanej dla psa i kota. Taka strefa zacznie działać wzdłuż całego przewodu umieszczonego wcześniej w ogrodzie. Pies zbliżając się do przewodu usłyszy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli się nie wycofa, elektryczna obroża skarci go impulsem elektrostatycznym, którego siłę możesz ustawić w obroży. 

Montaż niewidocznego ogrodzenia nie przekracza 30 minut, zaś tresura psa w tego typu ogrodzeniu zajmuje od kilku dni do dwóch tygodni w przypadku "trudniejszych" psów.

Instalacja takiego elektronicznego kojca dla psa nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi i wysiłku fizycznego ! Kabel antenowy ograniczający strefę dostępną dla psa układamy zazwyczaj bezpośrednio na ziemi, możemy go jednak również zakopać, przykryć korą lub wpleść w ogrodzenie. Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w kablu nie przekracza 12 V praktycznie więc nie ma niebezpieczeństwa w przypadku przypadkowego przerwania przewodu, a tego rodzaju zdarzenie jest sygnalizowane przez centralkę systemu.