• szczekanie
    szczekanie

Pies szczeka, ujada i wyje

Ujadanie psa może być często nadmierne uciążliwe dla innych. Jeśli dostajesz skargi na szczekanie swoich psów nie lekceważ praw sąsiadów.


Zanim koniecznością stanie się elektroniczna obroża antyszczekowa sprawdź jak możesz zminimalizować uciążliwość swojego psa dla sąsiadów korzystając z elektrycznego pastucha dla psów zainstalowanego w ogrodzie.
Stosując system elektrycznego pastucha w formie niewidocznego ogrodzenia dla psa możesz postarać się tak zorganizować teren chroniony w ogrodzie przed psem i kotem aby maksymalnie oddalić się z ujadającymi czworonożnymi pupilami od miejsc szczególnie wrażliwych na odgłosy szczekania twojego psa takich jak np. sypialnia sąsiadów czy pokój ich małego dziecka.

 


W tym celu poprowadź przewód kontrolowany przez twój elektroniczny kojec dla psa w taki sposób aby wydzielić w miejscach szczególnie wrażliwych dodatkowe rabaty, a psy trzymać na danej szerokości ogrodzenia dalej od granicy działki. W miejscu które powstanie w wyniku takiej zmiany przebiegu przewodu możesz zasadzić rozłożyste drzewo lub gęstsze krzewy co powinno w pewien sposób tłumić nadmiernie hałaśliwe odgłosy.

 


Przykład takiej instalacji elektrycznego pastucha znajdziesz na poniższym rysunku:

 


 


Jeżeli tego typu działania nie przynoszą skutku rozwiązaniem problemu szczekania może być jedno z urządzeń znanych pod nazwą obroża antyszczekowa dla psa. W zależności od producenta i modelu możesz wykorzystać obrożę, której działanie opiera się nie na mikrofonie obroży ograniczającej szczekanie i wycie psa, a za prawidłową pracę takiej markowej obroży odpowiada czujnik wibracji krtani co wyklucza możliwość nieprawidłowego działania obroży spowodowanego przez szczekanie innych psów.

 


Obroże antyszczekowe występują zazwyczaj jako typowa obroża elektryczna na szczekanie i wycie psa.

Decydując się na zakup obroży elektrycznej na ujadanie i wycie psów warto zwrócić uwagę na możliwość zaprogramowania siły impulsu elektrostatycznego bądź też automatyczny dobór impulsu przez oprogramowanie obroży. Stanowczo odradzamy wszelkie obroże bez tej funkcji. W przypadku wiodących producentów obroża posiada trzy lub więcej programy pracy związane z siłą impulsu elektrostatycznego, tak aby było możliwe dostosowanie trybu pracy do wielkości, temperamentu i wagi danego psa.

Skutecznym rozwiązaniem w tego typu systemach jest system ostrzegania dźwiękowego. Po pierwszym zaszczekaniu obroża antyszczekowa emituje jedynie dźwięk ostrzegawczy, natomiast w przypadku kiedy szczekanie nie ustaje w drugiej kolejności wyzwala nieprzyjemny dla psa impuls. Taki model działania obroży powoduje, że większość psów reaguje w późniejszej fazie tresury na system ostrzegania dźwiękowego bez użycia korekty impulsem.

Poszukując tego typu obroży na szczekanie i wycie psa można się również spotkać z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w których baterie zostały zastąpione przez akumulatorki z możliwością ich ładowania przez zasilacz.

Dobre, markowe obroże na szczekanie i wycie psa posiadają również certyfikat ECMA co gwarantuje wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo psa noszącego obrożę.